Textové pole: Textové pole:

NABÍDKA RŮŽÍ

Pnoucí – růže tohoto typu tvoří dlouhé plazivé výhony, které jsou potřeba pro svůj růst a oporu. Tyto růže kvetou obvykle po celé léto. Jejich výhony jsou 2 až 6 m dlouhé. Jsou rovněž na pěstování méně náročné.

Keřové velkokvěté – většinou se jedná o čajohybridy, které se nejlépe hodí k řezu. Většinou rostlina tvoří na stonku jeden velký květ. Průměrná výška 50 až 120 cm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Růže (Rosa) - roste jako opadavý keř, stromek nebo jako popínavý keř. Na svých tvrdých stoncích nese ostny a střídavě lichozpeřené listy. Květy jsou obvykle pětičetné. Růže je možné za dobrého počasí vysazovat od října do poloviny listopadu. Podzimní výsadba je vhodnější nežli jarní. Existuje mnoho druhů a kříženců, které dělíme do několika skupin, nebo lépe řečeno v naší nabídce převažují:

Mnohokvěté – jak je již z názvu patrné, na jednom stonku rostlina tvoří více drobnějších květů. Většinou jde o polyantky,  floribundy, zakrslé růže nebo polyantahybridy. Jsou vhodné na záhony a obruby a stále kvetou. Jsou poměrně málo náročné na pěstování.

AQUARIUS

ARIZONA

 AUGUSTA LUISE

   BIG PURPLE

BLUE RIVER

DIADEM

DIE WELT

EVENING STAR

FREUDE

GLORIA DEI

HELENKA

INGRID BERGMANN

KINGS RANSOM

KRONENBOURG

LANDORA

LIDKA

MILDRED SCHEEL

MOUNTH SHASTA

ORANGE GARNETTE

PINK PEACE

ANNE COCKER

ASPIRIN ROSE

ROSMARIN

SATCHMO

TEQUILA

DORTMUND

GOLDFINGER

GOLDSTERN

VEILCHENBLAU

WHITE NEW DAWN